Alotetaan sit nää muut normaalit valitukset kyseisestä potasta, eli kui ihmeessä tää on näin melusa

.
Meinasin saada sydänhalvauksen ku hain tän ja lähdin liikkeelle. Kuuntelin et mikä ihmeen pommikone musta yrittää ohi ja miltä puolelta, tuijottelin peilejä tyhmän näkösenä eikä ketään näkyny, kunnes tajusin et se onkin oma raktori joka alla huutaa. Nyt tuntuu et mulla ois uus mopokin

. Millä hitolla sais tän potan yhtä hiljaseks ku oli toi Schuberth?
Kaikinpuolin muuten olen tähän tyytyväisempi, eiku enpäs ookkaan, miksei tässä ole visiirissä pykälittäistä säätöä? Ny tuntuu et toi visiiri sujahtaa mihin sitä sattuu kiinnostamaan.
Painoltaan tämä on painavampi kuin Schubertti, mutta ainakin oman kokemuksen mukaan tämä on paljon tasapainoisempi päässä. Ei ravistele motarillakaan saati mutkapätkillä.
Eli jos näitä kahta vertaan ja saisin tehdä uuden potan itselleni, niin tulos olisi: Araihin lisättäisiin Schuberthin hiljaisuus ja visiirin pykälittäinen säätö, muuten Arain ominaisuudet!